استاد دوره

محمدرضا خاکی

بازیگری،نویسندگی و کارگردانی تئاتر

2
تعداد ترم
24
تعداد جلسه
1
جلسه در هفته
4
ساعت در هر جلسه
تاریخ شروع: 1401-04-02
تاریخ پایان:
جمعه 16:00 19:30
مرا در لیست رزرو قرار بده
لطفا برای اطلاع از تاریخ ثبت نام بعدی، این دوره را رزرو نمایید.
روش های پرداخت
واریز وجه به شماره کارت
5022-2970-0010-1878
به نام موسسه هنر فردا
واریز وجه به شماره حساب
315.110.14086821.1
به نام موسسه هنر فردا
پرداخت حضوری در موسسه هنر فردا از طریق کارت خوان
کارگاه تولید تئاتر (ایده، متن، اجرا)

کارگاه تولید تئاتر (ایده، متن، اجرا)

در این کارگاه روند اجرای یک نمایش از منظر کارگردان، براساس تکنیک‌های بازیگری، بررسی و نحوه رسیدن به نقش تا اجرای آن بر صحنه، یا به عبارتی از ایده تا اجرای آن، تحلیل خواهد شد.

محتوای دوره

اهم مباحث کارگاه به شرح ذیل می‌باشد؛

ایده چیست؟ ایده پردازی چیست؟ ایده پرداز کیست؟ و چگونه می توان ایده را در صحنه عملی کرد؟ این مباحث در این کارگاه مورد بحث نظری و کار عملی قرار خواهند گرفت. ایده به عنوان یک عنصر بنیادی تفکر می‌تواند دیدنی و قابل لمس باشد و برای بازیگر ایده پردازی تمام مراحل چرخه تفکر، از نوآوری و رشد، تا واقعی سازی را در بر می‌گیرد. مرحله نخست تمرینات کارگاه تولید تئاتر در مسیر پاسخ به این نکات است.

مواجهه با متن و شناخت همه ابعاد آن در انتقال پیرنگ توسط بازیگر به مخاطبان اثر نمایشی برای اجرای موفق یک نمایش ضروری است.  در مرحله دوم از تمرینات به این موضوع پرداخته خواهد شد. اجرا می‌تواند از پیش نوشته شده، فی‌البداهه و یا کاملاً هماهنگ شده باشد. در واقع اجرای تئاترمی‌تواند هر موقعیتی را که دارای چهار عنصر پایه‌ای: زمان، مکان، بازیگر و بیننده باشد را شامل شود.

تمرینات مرحله نهایی کارگاه به انتخاب روش و شکل اجرا از یکسو و دقت در جزییات بازی از سوی دیگر می‌پردازد و در پایان دوره تمرینات و پروژه‌های کلاسی هنرجویان به نمایش در خواهد آمد.

انتخاب هنرجویان برای این کارگاه براساس مصاحبه ورودی توسط استاد صورت می پذیرد.

دوره های مرتبط