استاد

آرش آبسالان

فن بیان

درباره آرش آبسالان

آرش آبسالان، متولد 1350، فعالیت تئاتری خود را از سن ده‌سالگی آغاز کرد و تاکنون جدای از کارگردانی در زمینه نویسندگی و بازیگری برای صحنه، رادیو، تلویزیون و سینما فعالیت‌های هنری بسیاری داشته‌ است. وی لیسانس بازیگری را از دانشکده تئاتر دانشگاه تهران و فوق‌لیسانس بازیگری و کارگردانی را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت نموده و در سوابق هنری‌اش آثار درخشان و جوایز متعددی به چشم می‌خورد. در سال 1387 و به دنبال همکاری با جامعه تئاتری افغانستان، آرش آبسالان با تئاتر سولی و آرین منوشکین کارگردان نامدار فرانسوی، به همکاری پرداخت. اجرای او در نمایش دایره گچی قفقازی اثر برتولت برشت در کشورهای افغانستان، هندوستان و فرانسه با استقبال گسترده مواجه شد و مطبوعات اسپانیا این اجرا را موردستایش قرار دادند.

سابقه مطالعاتی او در حوزه «صدا و بیان» از سال 1367 با راهنمایی زنده‌یاد استاد «حمید سمندریان» آغازشده و در شاخه تخصصی تنفس با پژوهش بر روی «تنفس و بازیگر» با هدایت «دکتر محمود کریمی حکاک» این تحقیقات ادامه می‌یابد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کارهای تحقیقاتی او در زمینه صدا و بیان طراحی الگوهای مرحله‌به‌مرحله برای انجام تمرین‌های صدا و بیان می‌باشد که از مراحل ابتدایی تا تسلط کامل بر چرخه گفتار پیش می‌رود. از دیگر ویژگی‌های تحقیقاتی او مطالعه روی انواع الگوهای رفتاری حروف در انواع زنجیره‌های گفتار است. جدای از مجموعه مقالات تخصصی در فصلنامه علمی پژوهشی زبانشناس، کتاب «جادوی گفتار» به قلم آرش آبسالان از سال ۹۳ در دسترس عموم قرار دارد.

دوره های مرتبط
موردی پیدا نشد